> Upisi
UPISI

Upisi u PRIVATNU KLASIČNU GIMNAZIJU održat će se kao i  prošle godine preko stranice upisi.hr. Upute za ulazak na tu stranicu dobili ste od svoje škole. Moći ćete izabrati svoje opcije (6 škola), a potom će sve ostalo odraditi elektronika. Ali pozorno promotrite izbor 1. stranog jezika, jer ako ga mijenjate morate položiti dodatni ispit!

Što se pak nas tiče mi provodimo svoj upisni postupak u terminima i sa sadržajima koje smo već objavili (vidi malo niže).

Klasifikacijski postupak

PKG će u šk. god. 2018/19. upisati 44 učenica i učenika u 2 prva razreda.

Učenike i učenice odabrat ćemo klasifikacijskim postupkom koji uključuje:

- uvid u ocjene 5. - 8. razreda

- testove sposobnosti i esej

- intervju.

Jedna od specifičnosti klasične gimnazije je u tome što učenici sve četiri godine uče grčki i latinski. Jedan dio đaka već je učio klasične jezike u osnovnoj školi, dok drugi dio započinje s njihovim učenjem tek u gimnaziji. Stoga će, tek nakon upisa, biti podijeljeni u grupe onih koji su učili klasične jezike (nastavljači) i one koji nisu (početnici).

Sukladno upisima u javne škole prijave za PRIVATNU KLASIČNU GIMNAZIJU morate obaviti elektronski preko portala www.upisi.hr

Važno je spomenuti da bez obzira na prioritet SVI prijavljeni kandidati moraju pristupiti testiranju, pisanju eseja i intervjuu. Bez provedenog upisnog postupka gube pravo upisa!

Budete li imali kakvih problema s prijavom javite nam se neposredno.

Termini

Prvi rok za testiranje i dalje ostaje po planu: 20. lipanj u 9:00. Intervjui se također održavaju po planu: 21. lipanj i 26-29. lipanj. Potpisivanje ugovora o školovanju je 2. srpnja.

Drugi rok za testiranje je:

• 3. srpnja testiranje u 9 sati (učenici trebaju donijeti kemijsku olovku i bocu vode)
  • od 4. do 6. srpnja intervjui prema rasporedu koji će učenici dobiti prilikom testiranja (u slučaju da Vam termin intervjua ne odgovara, molimo da to naznačite na prijavnici s naše web stranice).
  • 9. srpnja objava rezultata

Upis se potvrđuje potpisom ugovora o školovanju za iduću školsku godinu čime vaš izbor postaje konačan. Potpisivanje ugovora bit će 10. srpnja u 12 sati.

PRIJAVNICA ZA TESTIRANJE

Radi kvalitetne organizacije testiranja nužno nam je znati broj kandidata. Zbog toga vas molimo da ispunite prijavnicu za testiranje i pošaljete je (online, faxom ili poštom) do 15. lipnja.

Svi oni koji trebaju individualno testiranje označit će to na prijavnici i njih ćemo osobno kontaktirati. Za sva pitanja vezana za postupak testiranja nadležna je prof. Eni Faber Surić koju možete kontaktirati na školski telefon: 23 00 325.

ZAHTJEVI ZA STIPENDIJE

Budući da PKG ne dobiva nikakve potpore od države, škola se u potpunosti financira školarinama. Imajući na umu da između nadarenosti i posvećenosti učenju i imovnog stanja roditelja nema nikakve korelacije, PKG svake godine stipendira, u potpunosti ili djelomice, određeni broj izrazito nadarenih i motiviranih učenika i učenica čiji roditelji ne mogu platiti školarinu. Ako ste zainteresirani za stipendiju, molimo vas da to napomenete prilikom upisa.

« Lipanj 2018 »

> Upisi