Latinski, radni list - aktivno gledanje

Uvod

Zadaci su smišljeni kao ponavljanje rimske povijesti na satu latinskog jezika. Naučili smo gledati videosadržaj aktivnim pristupom, otvorili smo komunikaciju pregledavanjem zapisanog, povratnom informacijom, online satom na kojem smo u razgovoru još jednom prošli kroz sadržaj I nakon toga je trebalo riješiti kviz sastavljen na temelju videa. Ovdje su koraci, a može se I samostalno pogledati filmić, kasnije riješiti kviz I naposljetku na linku vidjeti rezultate grupe učenika koja se u njemu okušala I dobila bodove za svoj rad!

Najprije smo pokušali odgovoriti na pitanje kako aktivno gledati filmiće na youtubeu?

Poslijepotresni zadatak bio je nešto opušteniji pa je išao u dva dijela.

Prvi zadatak:

Dragi učenici, vaš sljedeći zadatak je pogledati videoklip na poveznici I izvaditi bilješke. Rok za obradu sadržaja iz te projekcije koja u 20 minuta iznosi cjelokupnu povijest Rima je preksutra u 9.00. Fotografirane bilješke vlastoručno pisane priložite u tom roku u zadatak, a ja ću u 9.00 online prozvati 5 učenika da taj sadržaj izlože I odgovore na nekoliko pitanja.

Nakon što je taj zadatak bio uspješno riješen I svi su dobili povratne informacije, na temelju tog videa sastavljen je kviz u kojem su se pitanja potpuno oslanjala na informacije iz videa, a ne na opća znanja iz povijesti.

Drugi zadatak:

Dragi učenici, nakon što ste prije praznika pogledali filmić i izvukli svoje bilješke, vrijeme je da se podsjetimo I provjerimo koliko ste toga zapamtili. Na donjem ćete linku pronaći kviz koji je sastavljen na temelju videa. Ako mislite da se nećete svega sjetiti, tu vam opet stoji link na video pa ga možete pogledati još jednom.

Zatim riješite kviz i ovdje mi naznačite da ste to napravili. Na tome možete dobiti bodove prema sljedećem kriteriju:

3 boda – kviz je riješen na vrijeme I većinom je ili sve točno odgovoreno

2 boda – kviz je riješen na vrijeme, natpolovično je točno riješen

1 bod – kviz je riječen izvan vremena, natpolovično točno

0 bodova – nije predano

Učenici su jako dobro savladali sadržaj, a tu možete provjeriti kako ide vama!

Igrajte se klikom na sliku!

Klikom na ikonu grafikona možete vidjeti kako je jedna grupa učenika riješila kviz:

> Latinski na Teamsu